Akşam Gazetesi

aksam-oku-internet-haber-siteleri

Akşam Gazetesi Kimin ?

Akşam gazetesi, ülkemizin en köklü gazetelerinden biridir. 1918 yılında kurulduğu düşünülen gazete günümüze kadar tam sekiz kere el değiştirmiştir. Tabi ki bu süre içerisinde gazetenin yayın politikası da sık sık değişti. Son olarak muhafazakar bir yapıda yayınlarını sürdüren gazete geçtiğimiz yıl yeniden el değiştirdi.

Hasan Yeşildağ Kimdir ?

Bugün, Akşam gazetesinin sahibi Zeki  ve Hasan Yeşildağ kardeşlerdir. Yeşildağ kardeşlerden Hasan Yeşildağ’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hapishane arkadaşı olduğu biliniyor. Doksanlı yıllarda, İstanbul belediye başkanlığından sonra millet vekili olmak isteyen ve bir miting sırasında okuduğu bir şiir nedeniyle tutuklana daha sonra bir süre ceza evinde kalan Cumhurbaşkanı, hapis hayatı boyunca yanında bulunan Hasan Yeşildağ ile birlikteydi.

Hasan Yeşildağ bugün İstanbul belediye meclis üyeliğinden, Ak Parti mkyk üyeliğine kadar birçok görevde bulundu ve sahibi olduğu halı saha ve gıda şirketlerini yönetti.

Akşam Yazarları

Gazete hükumete yakın yazarları ve muhabirleri ile muhafazakar bir yapıya sahip. Kurtuluş Tayiz gibi eski PKK hükümlüsü bir yazara da sahip olan gazetenin diğer yazarları Ermeni asıllı Türk vatandaşı Markar Esayan, Prof. Yaşar Hacısalihoğlu, Deniz Gökçe ve Murat Kelkitlioğlu’dur.

Akşam Gazetesini okumak için Akşam Gazetesi tıklayın.