Çiftlik Bank Mağdurları Günden Güne Çoğalıyor

çiftlik-bank-battı

Çiftlik Bank Battı mı ?

Çiftlik bank organik tarım ve yatırım şirketi, sahibi Mehmet Aydın  tarafından hortumlandı. Yatırımcıların paralarını alarak yurt dışına kaçtığı iddia edilen Aydın’a şirket çalışanları dahi ulaşamıyor. Şirketin İstanbul Ümraniye’deki ofisi de boşaltılmış durumda.

Son aylarda sürekli konuşuluyordu… Yüz binlerce üyesi vardı… Uzun süredir gündemin ana maddelerinden biri olan Çiftlik Bank ile ilgili bugün çok önemli gelişmeler yaşandı.

Çiftlik Bank’ın Türkiye genelinde 500 bin üyesi olduğu konuşuluyor… Öğrenilen bilgilere göre, üyeler uzun süredir Çiftlik Bank’tan paralarını alamıyorlardı. Bunun üzerine üyeler aralarında toplaşıp, paralarını almak için Çiftlik Bank’ın Ümraniye’de bulunan binasının yolunu tuttu. Gittiklerinde karşılaştıkları manzara hepsini şaşırttı. Çünkü plazadaki işyerinin bulunduğu yerde yeller esiyordu.

ÇİFTLİK BANK PARAMI NASIL ALIRIM?

Dolandırıldıklarını düşünen üyeler bu gelişmenin ardından ‘Çiftlik Bank’tan paramı nasıl alırım diye sorgulamaya başladı. Ama tatmin eden bir cevap bulamadılar. Bunun üzerine Çiftlik Bank şikâyetleri ardı ardına gelmeye başladı.

Merak edilen bir diğer şey ise ‘Çiftlik Bank sahibi nereye kaçtı?’ sorusunun cevabıydı. Bilinene göre Çiftlik Bank sahibi 25 yaşındaki Mehmet Aydın… Çiftlik Bank’a birkaç hafta önce 2 bakanlık tarafından operasyon başlatılmıştı. Bu haberler sonrası Çiftlik Bank CEO’su olan Mehmet Aydın, şirket hisselerini devredip tasını tarağını toplayarak Kıbrıs’a yerleşti.

çiftlik-bank-battı

ÇİFTLİK BANK PARA ÇEKİLMİYOR

Çiftlik Bank üyelerinin günlerdir şikâyet ettiği diğer konular ise ‘çiftlik bank açılmıyor ve çiftlik bank para çekilmiyor’ olarak göze çarptı.

Yazının başında da bahsettiğimiz üzere, uzun zamandır üyelerine para ödemeyen Çiftlik Bank’ta genel müdürlük görevini yürüten Niyazi Karakoç bir açıklamada bulundu. Hürriyet’te yer alan bilgilere göre Karakoç, ‘Ben de kandırıldım. Başınızın çaresine bakın’ dedi.

ÇİFTLİK BANK ÜYE SAYISI – ÇİFTLİK BANK TOPLANAN PARA

Çiftlik Bank kaç para topladı?’ Üye olan, olmayan tüm vatandaşların merak ettiği bir soruydu. Çeşitli rivayetlerin dolaştığı olay için Sermaye Piyasası Kurulu verilerine göre Çiftlik Bank’ta 2016 ve 2017 yılları arasında 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL toplandı. 62 bin 877 kişiye ise 398 milyon TL ödeme yapıldı. Şimdi girdi-çıktı hesap edildiğinde ortada 113 milyonluk bir paranın arttığı görülüyor. Peki bu para ne oldu? İşte verilere göre kalan bu para doğruca Kuzey Kıbrıs’a aktarıldı yani cukkalanmış oldu.

“Çiftlik Bank Mağdurları Günden Güne Çoğalıyor” için bir yorum

  1. Bu sistemi insanlara cazip ve güvenilirmiş gibi gösteren şirketin medya SORUMLUSU güya unlu sanatçı MEHMET ÇEVİK denen ………’dır. Kimbilir ne avantalar aldı. Ama oda çıkar kandırıldım der olur biter. Başta Mehmet Çevik denen ünsüz şahsiyet ve Bu işte kimin en ufak bir parmağı varsa evlatlarından yaşamlarından çıksın. Rahat yüzü görmesin. Hayatları zindan içinde geçsin. Rabbim belalarını versin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir