Hürriyet Gazetesi Ne Zaman Kuruldu ?

Hurriyet-Gazetesi-oku-internet-haber-siteleri

Hürriyet Gazetesi İlk Ne Zaman Kuruldu ?

Hürriyet gazetesi ilk olarak 1 Mayıs 1948 yılında Sedat Simavi tarafından kuruldu.  Bugün gazete ülkemizin en büyük medya kuruluşu olan Doğan Yayın Holding bünyesinde bulunuyor ve yayın hayatına devam ediyor.

7 Mart 1990’da, gazetenin Yönetim Kurulu üyesi, yazarı ve eski Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç, arabasına binerken uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. 1 Mayıs 1988 tarihinde logosu değiştirilen Hürriyet, 1992 yılında Erol Aksoy, Dinç Bilgin ve Haldun Simavi’nin ortak girişimi haline geldi.

Hürriyet’te Aydın Doğan Dönemi

1994 yılında, yüzde 70 hissesi Doğan Yayın Holding tarafından satın alınan Hürriyet, halen Doğan Yayın Holding’e bağlı olarak yayım yapan bir günlük gazete olup 20 yıldır gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Ertuğrul Özkök, 29 Aralık 2009 tarihi itibarıyla yerini Enis Berberoğlu’na bırakmıştır.

1997’den itibaren yayın yapan Hürriyet gazetesinin internet haber sitesi Türkiyegenelinde şubat 2011 istatistiklerine göre en çok ziyaret edilen siteler sıralamasında 7. ve dünya genelinde ise 474. sıradadır. Gazetenin internet sitesi , Haziran 2011’de 9,5 milyon ziyaretçisiyle Avrupa’da en çok ziyaret edilen dördüncü haber sitesi oldu.

Hürriyet gazetesini okumak için Hürriyet Gazetesi tıklayın.