İNTERNET HABER SİTELERİ LİSTELERİ

son-dakika-internet-haber-siteleri

İNTERNET HABER SİTELERİ

İnternet haber sitesi nedir sorusunun cevabı çok geniş olsa da kısaca cevaplamaya çalışayım.

İnternet Haber Sitesi Nedir ?

İnternet haber sitesi, basılı yayın araçlarından biri olan gazetelerin teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan internet aracını kullanarak okurlarına ulaşmalarını sağlayan haber siteleridir.

İnternet’in en güncel ve yoğun içerik akışına sahip olan haber siteleri genellikle basılı yayın yapan gazetelerin internet haber versiyonları olmaktadır. Ayrıca internet haber siteleri için çalışan onlarca insan da gazetecilik mesleğini icra etmektedir.

internet-haber-siteleri-listeleri

Bu sitelerin en çok okunanları GOOGLE’ın akıllı botları sayesinde bütün haberlerini ilk sayfadan hatta ilk sıradan gösterebiliyor. Ancak bügünün Türkiye’sinde internet haber siteleri o kadar fazlalaştı ki artık internette elinizi nereye atsanız bir haber sitesine çarpar oldu. 7

Şu an İnternet Haber Siteleri listesini yapmaya kalksak muhtemelen günlerce ve haftalarca sadece sayım yapmakla uğraşırız. Bu haber sitelerinin bir çoğu maalesef başka haber sitelerinden kopyala yapıştır şeklinde içerik aşırdığı için google’ın gözünde çok fazla bir öneme haiz olmuyor. Ancak zaten bu sitelerin amacı da google gibi arama motorlarından ziyaretçi kazanmak değil.

son-dakika-internet-haber-siteleri

Bu gibi sitelerin esas amacı sosyal medya mecralarından bulunan hesaplarından ilgi çekici başlıklarla ziyaretçi çekebilmektir. Eminim siz de bunun gibi haber siteleri ile karşılaşmışsınızdır. İçerikleri kopya teması birbirinin aynı yüzlerce haber sitesi sadece sosyal medya ve çok az arama motoru ziyaretçisiyle ayda 20.000 liraya kadar bir reklam geliri elde edebiliyor. Hal böyle olunca da önüne gelen haber sitesi açıyor.

Ben yaptığım listede bu gibi haber sitelerine yer vermedim. Benim yaptığım internet haber siteleri tam listesine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca spor haber siteleri ve yabancı haber siteleri listeleri de mevcuttur.

“İNTERNET HABER SİTELERİ LİSTELERİ” için bir yorum

  1. Çok güzel bir site olmuş en son haberlere ve bütün internet haber sitelerine ulaşabileceğimiz başarılı bir internet haber siteleri listesi olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir