İstanbul’da Sis Devam Ediyor

istanbul-sis-uyarısı

İstanbul’da Sis Dağılmıyor

İstanbul’da sisli havanın etkisi birkaç gün daha devam edecek. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün açıklamasına göre İstanbul ve Marmara bölgesinin belirli kesimlerinde Pazartesi günü de sis yaşanacak. 

Pazartesi sabah saatlerinden itibaren sisin yoğun olarak yaşanması beklenen mega kentte vatandaşlar, yoğun sisin neden olabileceği trafiğe ve deniz seferleri aksaklıklarına karşı uyarılıyor.

Sis geçtiğimiz gün İstanbul şehir hatları vapurları seferlerinin iptal edilmesine neden olmuş ve birçok vatandaşın işinin aksamasına neden olmuştu. Pazartesi de aynı durum söz konusu olursa yine güvenlik gerekçesiyle şehir hatları vapur seferleri kısa bir süre için askıya alınabilir. 

istanbul-sis-uyarısı-var
Devlet Meteoroloji Müdürlüğü

Sis ile birlikte görüş mesafesinin güvenli araç sürüşünün sağlanamayacağı kadar düşmesi beklenirken, yetkililer ve uzmanlar kazaların yaşanabileceği sisli havalarda sürücüleri ve yayaları daha dikkatli olunması konusunda uyarıyor.

Sisli Hava Arkasında Yağışlı ve Gök Gürültülü Bir Hava Bırakacak

İstanbul sisli bir havanın ardından gök gürültülü ve yağışlı bir havanın etkisi altına girecek. Kurak geçen kış mevsiminin ardından bahar aylarında yoğun yağışın yaşanması, barajlardaki doluluk oranlarının yükselmesini sağlayarak, yaz aylarında su kıtlığı sorununun yaşanmamasını sağlayabilir.

Hava sıcaklığının düşmediği, aksine artacağı ön görülen bölgede hafta sonu ise güneşli bir hava bekleniyor. 

“İstanbul’da Sis Devam Ediyor” için 2 yorum

  1. Yahu bu neyin nesidir anlamış değilim… 2 gündür önümüzü göremiyoruz? Yetkili isimlerden de bir açıklama gelmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir