SÖZCÜ GAZETESİ

sözcü-oku-internet-haber-sitleri

SÖZCÜ GAZETESİ KİMİN ?

Sözcü gazetesi, 2007 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Gazetenin sahibi Burak Akbay’dır. Akbay 1971 yılında İstanbul’da doğmuş ve yüksek öğrenimini İsviçre’de pazarlama üzerine tamamlamıştır.

Gazete bugün birçok hükumet yanlısı gazete ve medya kuruluşunun aksine muhalif bir çizgiye sahiptir. Gazetenin okuyucuları arasında 7’den 77’ye toplumun her bölümü yer alırken, Sözcü gazetesinin en önemli özelliklerinden biri de sahip olduğu köşe yazarlarıdır.

Türkiye’nin En İyi Yazar Kadrosu

Sözcü gazetesi, Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar gibi usta gazeteciler başta olmak üzere Soner Yalçın, Saygı Öztürk, Emin Çölaşan ve Bekir Coşkun gibi yazarları kadrosunda barındırmaktadır.

Türkiye’nin en prestijli yazarlarına sahip gazetesi unvanına sahip Sözcü gazetesi birçok kurum ve kuruştan da özel başarı ödülleri almaya başarmış bir gazetedir. Gazete bünyesinde magazin eki ŞIK ve ayrı bir spor gazetesi olan AMK’yı da barındırmaktadır. Spor gazetesi, Açık Mert Korkusuz adının kısalması olarak AMK adıyla basılmaktadır.

İnternet tıklamaları ve basılı gazete satışlarında ülkenin en başarılı gazetelerinden biri olana Sözcü gazetesinin haberlerine ulaşmak için Sözcü Gazetesi tıklayın.